Lasīšanai: 1 minūte

Ja darījums notiek starp SIA saistītām personām

J
jautā:
03. martā, 2022
Aivars

Labdien! Vai uzņēmuma (SIA) vienīgais īpašnieks drīkst pārdot savu kā fiziskai personai piederošu nekustamo īpašumu savam uzņēmumam?

A
atbild:
16. martā, 2022

SIA īpašnieks kā fiziskā persona var pārdot sev piederošo nekustamo īpašumu sev piederošajai SIA, bet saskaņā ar Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma 4. panta otrās daļas 2. punkta e) apakšpunktu ir jāņem vērā, ka darījumam ir jānotiek atbilstoši tirgus vērtībai.

Darījuma tirgus cenas (vērtības) noteikšanai izmantojamās metodes un kārtība, ja darījums ir noticis starp saistītām personām (likuma “Par nodokļiem un nodevām” 1. panta 18. apakšpunkta izpratnē), ir noteiktas Ministru kabineta noteikumos Nr. 677 “Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma normu piemērošanas noteikumi”.

Ja jums ir kādi jautājumi, aicinu konsultēties Valsts ieņēmumu dienestā.