Lasīšanai: 1 minūte

Vai skolēns drīkst starpbrīdī redzami lūgt Dievu

J
jautā:
15. februārī, 2022
Marta

Labdien! Kādi Latvijā ir likumi par reliģijas praktizēšanu izglītības iestādēs? Vai skolēns drīkst starpbrīdī lūgt Dievu redzami, balsī vai pat kopā ar citiem skolēniem, kas paši to vēlas?

A
atbild:
17. februārī, 2022

Izglītības likuma 3.1 pants runā par atšķirīgas attieksmes aizliegumu uz reliģiskās piederības pamata, bet šī likuma 10. pants, kā arī Reliģisko organizāciju likuma 6. pants runā par ticības mācību kā izglītības procesa daļu. Spriežot pēc minētās situācijas apraksta, Dieva lūgšana starpbrīdī, arī ja tā ir redzama, ir pieļaujama, ja vien tas nav pretrunā konkrētās skolas iekšējās kārtības noteikumiem, skaidro Izglītības kvalitātes valsts dienesta vecākā eksperte Jana Veinberga.