Prasību par uzturlīdzekļu piedziņu var sniegt arī pret ārzemnieku

J
jautā:
24. novembrī, 2021
Liene

Labdien! Vai man ir iespēja pieprasīt lielākus alimentus no Lietuvas pilsoņa? Viņš nevēlas vienoties. Viņš strādā Nīderlandē, turpretī man ar mazo algu Latvijā ir jāapmaksā dzīvoklis, rēķini, pārtika, aukle un viss pārējais, kas ir nepieciešams meitiņai.

A
atbild:
06. decembrī, 2021

Labdien!

Civilprocesa likuma 28. panta otrā daļa nosaka, ka prasību par uzturlīdzekļu piedziņu bērnam vai vecākam, vai paternitātes noteikšanu prasītājs var celt arī pēc savas deklarētās dzīvesvietas. Tā ir prasītāja tiesība. Attiecīgi, ja bērna tēvs ir Lietuvas pilsonis, prasības pieteikums jāsniedz piekritīgā tiesā pēc savas deklarētās dzīvesvietas adreses.

Ja ir nepieciešams piedzīt lielākus uzturlīdzekļus nekā valstī noteiktie minimālie uzturlīdzekļi, pieteikumā ir jāpamato un jāiesniedz pierādījumi lūgtajai uzturlīdzekļu summai.

Civilprocesa likuma 43. panta pirmās daļas 3. punkts paredz, ka par prasības pieteikuma iesniegšanu par uzturlīdzekļu piedziņu, prasītājs ir atbrīvojams no valsts nodevas samaksas.