Kādi dokumenti vajadzīgi, lai būvētu vistu kūti

J
jautā:
06. oktobrī, 2021
Aleksejs

Vēlos uzbūvēt kūti vistu turēšanai. Apmēram 25m2 vai 50m2—60m2 lauku teritorijā. Diemžēl būvvaldē uz šo jautājumu man nesniedz skaidru atbildi, kas ir nepieciešams, lai to uzbūvētu. Kurai grupai piederēs šī ēka, ja ir 25m2 un ja būs 50m2—60m2? Vai ir nepieciešams būvuzraugs, projekts un kādi papildu dokumenti, vai pietiks ar būvieceres dokumentu iesniegšanu vienkāršotā kārtībā. Kādus speciālistus nepieciešams pieaicināt un ko var darīt saviem spēkiem?

A
atbild:
26. oktobrī, 2021
Augšdaugavas novada būvvalde
Nansija Tamane, vadītāja

Vispirms jānoskaidro konkrētās zemes vienības lietošanas veids, vai tas atbilst teritorijas plānojumam. Tas attiecas uz dzīvnieku turēšanas jautājumu. Būves no 25 m2 līdz 60 m2 pieder 1. grupai. Šādām būvēm nepieciešams izstrādāt ieceres dokumentāciju un paskaidrojuma rakstu, kā arī portālā www.latvija.lv iesniegt dokumentus Būvniecības informācijas sistēmā, lai tos apstiprinātu būvvalde. Būvuzraugs nav nepieciešams. Darbiem nepieciešams pieaicināt sertificētu projektētāju.