Lasīšanai: 1 minūte

Kur vērsties, ja zemesgrāmatā konstatēta kļūda

J
jautā:
07. septembrī, 2021
Ieva Ābele

Labdien! Kur vērsties, ja konstatēta kļūda zemesgrāmatā, respektīvi, ēka, kas faktiski sastāv no 5 īpašumiem (tirdzniecības un noliktavas telpas 1. stāvā un 4 dzīvokļi 2. stāvā), zemesgrāmatā reģistrēta kā viens īpašums (veikala telpu īpašniekam)? Vai šo kļūdu labos, ja kopš reģistrācijas zemesgrāmatā pagājuši vairāk nekā 10 gadi? Paldies!

A
atbild:
23. septembrī, 2021
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa
Žanna Zujeva, priekšsēdētāja vietniece

Jāvēršas ar iesniegumu attiecīgajā tiesā, jo jāvērtē, kādi dokumenti iesniegti, kad nekustamais īpašums ierakstīts zemesgrāmatā. Iespējams, laika gaitā nekustamā īpašuma sastāvs ir mainījies, bet īpašnieks nav veicis izmaiņas zemesgrāmatā. Bez dokumentu un ierakstu izpētes nav iespējams sniegt atbildi.