Ja kriminālprocesa ietvaros netiek atklāta autovadītāja vaina, viņš netiek sodīts

J
jautā:
24. augustā, 2021
Daina

Labdien! Vai ir piemērojams sods automašīnas vadītājam, ja tas notriec gājēju vietā, kur nav paredzēts šķērsot brauktuvi? Piemēram, cilvēks no ceļa malā stāvošajām automašīnām pēkšņi izskrien priekšā braucošajam auto? Ja gājējam rezultātā iestājas nāve, vai autovadītājam iestājas kriminālatbildība, lai gan autovadītājs nepārkāpa braukšanas ātruma ierobežojumu un nav dzēris? Paldies jau iepriekš par atbildes sniegšanu!

A
atbild:
11. novembrī, 2021
Valsts policija
Līna Kaļķe, Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

Gadījumos, kad ceļu satiksmes negadījumā otrai personai tiek nodarīti vidēji smagi vai smagi miesas bojājumi vai iestājušās letālas sekas, tiek uzsākts kriminālprocess.

Katrs gadījums tiek vērtēts un izmeklēts individuāli. Izmeklējot atbilstoši kriminālprocesa metodēm, tiek vērtēta autovadītāja rīcība, piemēram, vai tika ievēroti ceļu satiksmes noteikumi, vai bija iespējams pamanīt gājēju, vai no tehniskās puses bija iespējams nobremzēt un apstāties, kā arī citi aspekti.

Ja kriminālprocesa ietvaros netiek atklāta autovadītāja vaina, viņš netiek sodīts.