Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja mājas apsaimniekošanas tiesības pārņemtas bez dzīvokļu īpašnieku piekrišanas

J
jautā:
04. augustā, 2021
Modests Gratkovskis

Labdien! Uz viena zemesgabala atrodas divas daudzdzīvokļu mājas. Vienam namam ir 17 (septiņpadsmit) dzīvokļu īpašnieki, un otram namam ir 2 (divi) īpašnieki. Namā ar 17 dzīvokļu īpašniekiem ir nodibināta mājas biedrība, bet, atsaucoties uz Īres likumu, divi otras mājas īpašnieki pārņēma mūsu mājas apsaimniekošanas tiesības bez mūsu gribas. Vai tas ir likumīgi?

A
atbild:
10. augustā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo telpu īres likums neregulē māju apsaimniekošanas jautājumus. Tos nosaka Dzīvokļa īpašuma likums un Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums. Lai varētu atbildēt uz jūsu jautājumu, būtu jāzina precīzāks situācijas izklāsts.