TĒMA: Mājoklis

Kam iesniegt sūdzību par biedrības kopsapulces nesasaukšanu

J
jautā:
03. augustā, 2021
Sandijs

Labdien! Kam es varētu iesniegt sūdzību par to, ka biedrība (dzīvokļu mājas biedrība) netaisa ikgadējo sapulci un nenotiek praktiski nekādi labiekārtošanas vai būvniecības darbi? Kaut kontā nauda ir. Ja nezināt atbildi uz šo jautājumu, tad varbūt zināt, kurš varētu zināt?

A
atbild:
10. augustā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Jautājumā par to, ka netiek sasaukta dzīvokļu īpašnieku biedrības ikgadējā kopsapulce, jums ir jāvēršas pie biedrības valdes.

Jāpiebilst, ka labiekārtošanas un būvniecības jautājumus dzīvojamajā mājā ir tiesīga izlemt dzīvokļu īpašnieku kopība.

Dzīvokļa īpašuma likuma 10. pants noteic, ka dzīvokļa īpašnieka pienākums ir piedalīties dzīvojamās mājas pārvaldīšanā. Dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu, kas attiecas uz kopīpašumā esošo daļu.

Dzīvokļu īpašnieku kopība par savā kompetencē esošajiem jautājumiem lēmumus var pieņemt šādā veidā:

  • dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē (19. pants);
  • nesasaucot dzīvokļu īpašnieku kopsapulci – aptaujas veidā (20. pants);
  • citādi savstarpēji vienojoties (21. pants).

Dzīvokļu īpašnieku kopsapulci sasauc pēc viena vai vairāku dzīvokļu īpašnieku vai pārvaldnieka iniciatīvas dzīvokļu īpašnieku kopības noteiktajā kārtībā.

Vēršam uzmanību, ka Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kas pieņemti 2020. gada 9. jūnijā, nosaka epidemioloģiskās drošības pasākumus, kas veicami, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību. Lai varētu klātienē sarīkot dzīvokļu īpašnieku biedrības un dzīvokļa īpašnieku kopības sapulci, ir jāievēro pulcēšanās prasības un ierobežojumi.