Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Zvērināta advokāta pilnvarojumu un tā apjomu apliecina orderis

J
jautā:
14. jūlijā, 2021
Līga

Labdien! Somijā advokāte ir apstiprinājusi pilnvaru, kurā sieviete pilnvaro pārstāvēt viņas intereses Latvijā tiesu instancēs citu personu. Vai šāda pilnvara ir derīga?

A
atbild:
02. augustā, 2021
Olga Lauva
juriste

Civilprocesa likuma 85. panta trešā daļa paredz, ka advokāta pilnvarojumu juridiskās palīdzības sniegšanai apliecina orderis. Ja advokāts uzstājas kā puses pilnvarots pārstāvis, šo pilnvarojumu apliecina ar rakstveida pilnvaru.

Atbilstoši Latvijas Republikas Advokatūras likuma 48.1 pantam Zvērināta advokāta pilnvarojumu un tā apjomu, kā arī tiesības izpildīt šā likuma 48. pantā noteiktos uzdevumus apliecina orderis. Latvijas Zvērinātu advokātu padome nosaka ordera formu, saturu un tā lietošanas kārtību.

Tātad, lai pārstāvētu personas intereses tiesā, zvērinātam advokātam būs nepieciešams tiesai uzrādīt orderi.

Vienlaikus Civilprocesa likuma 13. panta otrā daļa paredz, ka dokumentus svešvalodās lietas dalībnieki iesniedz, pievienojot noteiktā kārtībā apliecinātu tulkojumu valsts valodā.