TĒMA: Ģimene

Vai var saņemt daudzbērnu ģimenes apliecību

J
jautā:
17. jūnijā, 2021
Peteris

Labdien! Vēlējos painteresēties par 3+ karti. Man ir tāda situācija. No pirmās laulības man ir viens bērns, un no tagadējās laulības būs divi bērni. Kopā man ir trīs bērni. No tagadējās laulības bērni būs manā apgādībā, bet no iepriekšējās laulības bērns dzīvo gan pie mātes, gan pie manis. Deklarēts ir pie manis, bet māte saņem pabalstu. Vai es varu pretendēt uz 3+ karti ar visām atlaidēm?

A
atbild:
22. jūnijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

No šā gada 5. jūnija ir spēkā jauni Ministru kabineta noteikumi Nr. 352 “Latvijas Goda ģimenes apliecības programmas īstenošanas kārtība”, saskaņā ar kuriem piešķir jauna nosaukuma apliecību “Goda ģimene”, ja personas aprūpē ir trīs bērni vai vairāk bērnu, tostarp audžuģimenē vai aizbildnībā esoši bērni un pilngadīgas personas, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ja viņas iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību.

LV portāls par to rakstīja publikācijā “Goda ģimenes apliecība arī ģimenēm, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti”.

Lēmumu par apliecības piešķiršanu pieņem Sabiedrības integrācijas fonds, pārbaudot informāciju un novērtējot atbilstību goda ģimenes apliecības saņemšanas kritērijiem. Saziņai ar Sabiedrības integrācijas fondu ir norādīts gan e-pasts, gan tālruņa numurs.

Iesniegumu par apliecības piešķiršanu var iesniegt:

  1. elektroniski portālā www.godagimene.lv;
  2. elektroniski portālā www.latvija.lv;
  3. personīgi Sabiedrības integrācijas fondā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.