Cilvēkam ir pienākums rūpēties par savu veselību

J
jautā:
09. maijā, 2021
guntis

Esmu 2. grupas invalīds bezdarbnieks. Vai man pašam jāmeklē iespējas, kā uzlabot savu veselību?

A
atbild:
13. jūlijā, 2021
Edīte Brikmane
LV portāls

Diemžēl nav saprotama jautājuma būtība.

Ārstniecības likuma 5. pants paredz: “Ikvienam ir pienākums rūpēties, un katrs ir atbildīgs par savu, tautas, savu tuvinieku un apgādībā esošo personu veselību”.

Padomu, kādus veselības aprūpes pakalpojumus nepieciešams saņemt, jānoskaidro konsultācijā ar savu ģimenes ārstu.

Iedzīvotāji var saņemt telefoniskas konsultācijas par valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem un to saņemšanas kārtību, zvanot uz Nacionālā veselības dienesta informatīvo tālruni 80001234. Plašāk Nacionālā veselības dienesta mājaslapas sadaļā – “Informatīvais tālrunis”.

Ja personai ir grūtības sev nodrošināt veselības aprūpi, pastāv iespēja lūgt dzīvesvietas pašvaldības sociālā dienesta palīdzību.

Iespējams, sev noderīgu informāciju atradīsiet skaidrojumā “Nav naudas apmaksāt ārstēšanu. Ko darīt?”.