E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 23161
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Tieslietas

Administratīvā akta apstrīdēšanas kārtība

J
jautā:
07. maijā, 2021
Karīna

Kādas ir administratīvā akta apstrīdēšanas iespējas un kārtība?

A
atbild:
11. maijā, 2021
Sandis Zellis
jurists

Atbilstoši Administratīvā procesa likuma 76. panta otrajai daļai administratīvo aktu var apstrīdēt padotības kārtībā augstākā iestādē. Likumā vai Ministru kabineta noteikumos var būt noteikta cita iestāde, kurā attiecīgo administratīvo aktu var apstrīdēt. Ja tādas nav vai tā ir Ministru kabinets, administratīvo aktu var apstrīdēt tajā iestādē, kura izdevusi šo aktu, vai uzreiz pārsūdzēt tiesā. Ja administratīvo aktu apstrīd iestādē, kura to izdevusi, uz apstrīdēšanas procesu attiecas noteikumi, kas šajā likumā paredzēti attiecībā uz augstāku iestādi.

Savukārt atbilstoši minētā likuma 77. panta pirmajai daļai iesniegumu par administratīvā akta apstrīdēšanu iesniedz rakstveidā vai mutvārdos iestādei, kura izdevusi šo aktu.

Iesniegumā par administratīvā akta apstrīdēšanu jānorāda, kuru administratīvo aktu apstrīd, kādā apjomā administratīvo aktu apstrīd un kā izpaužas administratīvā akta nepareizība, kā arī jānorāda attiecīgais lūgums (piem., lūgums atcelt konkrēto administratīvo aktu; lūgums izdot labvēlīgu administratīvo aktu).

Administratīvā akta pārsūdzēšanas iespējām un termiņiem būtu jābūt norādītiem attiecīgajā administratīvajā aktā, tomēr svarīgi atcerēties, ka administratīvo aktu var apstrīdēt viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas, bet, ja rakstveidā izdotajā administratīvajā aktā nav norādes, kur un kādā termiņā to var apstrīdēt, – viena gada laikā no tā spēkā stāšanās dienas.

Vairāk par administratīvā akta pārsūdzēšanas iespējām un kārtību iespējams izlasīt LV portāla rakstā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 26 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU