Atpūtas laiks šoferiem

J
jautā:
11. novembrī, 2010

Cik liels atpūtas laiks jātaisa, ja vadītas sešas dienas, kurās nav pārsniegts 45 stundu ilgs vadīšanas laiks, un iepriekšējā nedēļā ir ņemts saīsinātais iknedēļas atpūtas laiks 24 stundas? Vai es varu sešas dienas braukt, taisīt 48 stundu atpūtas laiku un atkal sešas dienas braukt un taisīt 24 stundas atpūtas laiku un aiznākošajā nedēļā ņemt atkal 48 stundas atpūtas laiku, un tā uz priekšu?

A
atbild:
22. novembrī, 2010
Autotransporta direkcija
Indra Gromule, Starptautisko autopārvadājumu daļas vadītāja

Atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes 2006. gada 15. marta Regulai (EK) Nr. 561/2006 (ar ko paredz dažu sociālās jomas tiesību aktu saskaņošanu saistībā ar autotransportu, groza Padomes Regulu (EEK) Nr. 3821/85 un Padomes Regulu (EK) Nr. 2135/98 un atceļ Padomes Regulu (EEK) Nr. 3820/85) iknedēļas atpūtas laiks ir jāuzsāk ne vēlāk kā pēc sešiem 24 h periodiem no iepriekšējās iknedēļas atpūtas.

Iknedēļas atpūtas laiks var būt:
regulārais iknedēļas atpūtas laiks vismaz nepārtrauktas 45 h vai saīsinātais iknedēļas atpūtas laiks, mazāks par 45 h, bet vismaz 24 h.

Divās secīgās nedēļās autovadītājam ir jāņem:
divi regulārie iknedēļas atpūtas periodi, vai viens regulārais un viens saīsinātais atpūtas periods.

Ja tiek ņemts saīsinātais iknedēļas atpūtas periods, to kompensē ar atbilstoši ilgu atpūtu, pieskaitot to citam atpūtas laikam, kas nav mazāks par 9 h. Saīsinātais atpūtas laiks ir jākompensē pirms trešās nedēļas beigām, kas seko nedēļai, kurā notikusi atpūtas laika saīsināšana.

Detalizētāka informācija par autovadītāju darba laiku atrodama Autotransporta direkcijas mājaslapā http://www.atd.lv.