Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Vai DNS tests jāveic arī bērna mātei

J
jautā:
01. janvārī, 2021
Inese zaharane

Labdien! Man ir neskaidrs jautājums. Veica testu iespējamajam bērna tēvam. Ja bērna tēvam sakrīt visas analīzes ar bērnu, vai arī man papildus vajag veikt analīzes?

A
atbild:
13. maijā, 2021

Pēc pašu gribas (nevis ar tiesas lēmumu) veiktiem standarta testiem mūsu laboratorijā pietiek ar divu personu (tēvs + bērns) testu, lai noskaidrotu paternitāti.

Ja tiek testētas pietiekami daudzas pozīcijas (lokusi), tad pietiek tikai ar tēva un bērna testēšanu.

Ja testā piedalās arī māte, tad rezultāts ir precīzāks, jo eksperts redz, ko bērns mantojis no mātes un ko no tēva.

Mātes paraugs var būt pat nepieciešams, ja bērnam kādā lokusā ir mutācija, kas radusies spermatoģenēzes procesā, tāpēc ir nesakritība ar tēvu. To var noskaidrot tikai tad, ja zināms, ko bērns mantojis no mātes. Tie ir visai reti gadījumi, un eksperts par to arī raksta slēdzienā.