Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļu izmaksa no fonda 2021. gadā

J
jautā:
09. decembrī, 2020
Aija

Labdien! Kādu summu UGF maksās 2021. gadā?

A
atbild:
16. decembrī, 2020

Precizēta atbilde.

No Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksājamo uzturlīdzekļu apmēru nosaka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 616 “Noteikumi par uzturlīdzekļu apmēru, ko izmaksā no Uzturlīdzekļu garantiju fonda”.

Noteikumu 3. punkts paredz, ka no Uzturlīdzekļu garantiju fonda par pilnu kalendāra mēnesi izmaksā uzturlīdzekļus šādā apmērā:

  • 107,50 eiro katram bērnam no viņa piedzimšanas līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai;
  • 129 eiro katram bērnam no septiņu gadu vecuma sasniegšanas līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai un pilngadīgai personai no 18 gadu vecuma sasniegšanas līdz 21 gada vecuma sasniegšanai.

No 2020. gada izmaksas no fonda vairs nav saistītas ar valstī noteikto uzturlīdzekļu minimālo apmēru, līdz ar to tā ir fiksēta summa, kas 2021. gadā nemainīsies.

Plašāk: Alimenti jeb uzturlīdzekļi 2021. gadā: pieaug minimālo uzturlīdzekļu apmērs.