TĒMA: Ģimene

Laulības šķiršana un samierināšanās laiks

J
jautā:
03. aprīlī, 2013
Ludmila Popova

Ja ir noteikts samierināšanas laiks līdz 6 mēn, vai drīkst ierosināt lietu par laulības šķiršanu agrāk.

A
atbild:
09. aprīlī, 2013
Lolita Lūse
LV portāls

Ja ir noteikts samierināšanās laiks, tad tas nozīmē, ka lieta par laulības šķiršanu ir jau ierosināta. Nav aizliegts tiesai lūgt skatīt lietu ātrāk, tomēr jāņem vērā, ka tiesa jau ir lēmusi laulības šķiršanas lietu uz noteiktu laiku atlikt un tam ir bijuši iemesli.

Civilprocesa likuma 240.pants - Laulības šķiršanas lietu izskatīšanas atlikšana - paredz, ka tiesa pēc savas iniciatīvas atliek lietas izskatīšanu nolūkā atjaunot laulāto kopdzīvi vai veicināt lietas mierīgu atrisinājumu. Pēc puses lūguma lietas izskatīšanu šajā nolūkā var atlikt arī atkārtoti. Vēl šis pants paredz, ka tiesa nevar atlikt lietas izskatīšanu, ja puses ir dzīvojušas šķirti vairāk nekā trīs gadus un pret izskatīšanas atlikšanu iebilst abas puses vai ja laulības šķiršana saistīta ar vardarbību pret laulāto, kurš pieprasa laulības šķiršanu, pret viņa bērnu vai laulāto kopīgo bērnu.