TĒMA: Veselība

Par Krievijā ražotu zāļu iegādi

J
jautā:
05. oktobrī, 2020
Irina

Labdien. Lūdzu sniegt informāciju par licencētām aptiekām Latvijā, kurām ir tiesības pirkt zāles aptiekās Krievijā!

A
atbild:
12. novembrī, 2020
Zāļu valsts aģentūra
Dita Okmane, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Latvijas Zāļu reģistrā neiekļautas jeb nereģistrētas zāles, tai skaitā zāles, kuras ir reģistrētas Krievijā, bet nav reģistrētas Latvijā, ambulatorajai ārstniecībai pacienti var iegādāties jebkurā Latvijas aptiekā pret ārsta izrakstītu recepti. Lai iegādātos nereģistrētas zāles, pacientam ir jāiesniedz aptiekā ārstniecības personas izrakstīta recepte vai, iegādājoties zāles pret e-recepti, obligāti jāuzrāda personas apliecinošs dokuments – pase vai ID karte. Pasūtot aptiekā nereģistrētas zāles, aicinām pajautāt paredzamo zāļu piegādes laiku un cenu.

Vienlaikus informējam, ka situācijā, ja ir pieejamas Latvijas Zāļu reģistrā iekļautās līdzvērtīgas iedarbības jeb analogas zāles, ārstam receptē ir jānorāda pamatojums, kāpēc to vietā ir nepieciešamas konkrētās nereģistrētās zāles. Ārsts, izrakstot Latvijā nereģistrētas zāles, uzņemas tiešu juridisku atbildību (profesionālā atbildība).Vairāk informācijas par nereģistrētu zāļu iegādi skatīt šeit.