Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ekonomika

Vai ir vajadzīga atļauja augu ievešanai

J
jautā:
04. oktobrī, 2020
Laura

Vēlos kā privātpersona internetveikalā pasūtīt vairākus telpaugus no pārdevēja Indonēzijā. Pārdevējs teica, ka augiem pievienos fitosanitāros sertifikātus, taču papildus tam man arī prasīja, vai man ir nepieciešama importa atļauja. Domāju, ka man kā privātpersonai nekāda importa atļauja nav nepieciešama un pietiek ar to, ka augiem būs pievienoti fitosanitārie sertifikāti no pārdevēja puses. Vai tas tā ir?

A
atbild:
07. oktobrī, 2020
Valsts augu aizsardzības dienests
Dace Ūdre, sabiedrisko attiecību speciāliste

Daudzu valstu fitosanitārie noteiktumi paredz: lai ievestu augus, vispirms ievedējam no savas valsts atbildīgās iestādes par fitosanitāro uzraudzību jāsaņem importa atļauja, kurā mēdz būt arī precizētas importa prasības.

Latvijas un Eiropas Savienības normatīvie akti importa atļaujas izsniegšanu neparedz, tāpēc tādu dokumentu neizsniedzam ne kravām, ne privātiem sūtījumiem.