Ar kādu sodu jārēķinās, braucot pie stūres bez derīgām tiesībām

J
jautā:
01. augustā, 2020
aivars

Kāds ir sods, ja autovadītāja apliecībai beidzies derīguma termiņš?

A
atbild:
26. augustā, 2020
Linda Ņikona
LV portāls

Administratīvie sodi par pārkāpumiem ceļu satiksmē no 2020. gada 1. jūlija ir atrodami Ceļu satiksmes likumā (CSL).

Atbilstoši CSL 30. panta otrajai daļai transportlīdzekļu vadīšanas tiesības nedrīkst izmantot, ja beidzies transportlīdzekļa vadītāja apliecības derīguma termiņš, līdz jaunas apliecības saņemšanai.

Kā norādīts Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) mājaslapā, ja apliecībai beidzies derīguma termiņš, stājas spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums un, ja šajā laikā tiek vadīts transportlīdzeklis, policijas darbinieki var piemērot sodu.

CSL 51. panta ceturtajā daļā par transportlīdzekļa vadīšanu, ja ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, kas piemērots saskaņā ar CSL 30. panta otro daļu (izņemot gadījumu, kad minētais aizliegums piemērots pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros vai par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu ārvalstīs), paredzēts naudas sods transportlīdzekļa vadītājam 8 naudas soda vienību (40 eiro) apmērā.