Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Laulības šķiršana pie notāra, dokumenti un izmaksas

J
jautā:
03. maijā, 2020
Sandis

Sveiki! Vēlos šķirties no sievas, jo sapratu, ka mūsu turpmākā kopdzīve vairs nav iespējama abu raksturu dēļ, un vēlos uzzināt, kā man rīkoties, kur vērsties, lai iesniegtu šķiršanās prasību, un cik tas maksā? Ir viens kopīgs nepilngadīgs bērns, kas paliek mātes apgādībā, un kopīgo īpašumu nav.

A
atbild:
12. novembrī, 2020

Ja pirms šķiršanās esat ar sievu jau vienojušies par kopīga nepilngadīga bērna aizgādību, bērna uzturlīdzekļiem un arī kopīgās mantas sadali, tad laulību var šķir pie zvērināta notāra. Atbilstoši Civillikuma 69., 79., 77. pantam.

Par laulības šķiršanas lietas vešanu atlīdzības takse sastāda 71,14 eiro. Atbilstoši MK Nr. 737 Noteikumiem par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību.