Kādi normatīvie akti regulē e-receptes izsniegšanu

J
jautā:
14. janvārī, 2020
Dita

Labdien! Kādi normatīvie akti reglamentē kārtību, kādā zāles tiek izsniegtas pret e-recepti? Portālā www.eveseliba.gov.lv pieejams skaidrojums, bet nav dota atsauce uz normatīvajiem aktiem, no kuriem skaidrojums izriet.

A
atbild:
20. janvārī, 2020
Edīte Brikmane
LV portāls

Recepšu izrakstīšanas kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 175 “Recepšu veidlapu izgatavošanas un uzglabāšanas, kā arī recepšu izrakstīšanas un uzglabāšanas noteikumi”. Šo noteikumu 2. punktā ir paredzēts, ka gan parasto recepti, gan īpašo recepti izraksta elektroniski vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā atbilstoši normatīvajiem aktiem par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu vai uz konkrētā receptes veida veidlapas. Konkrēti recepšu izrakstīšanas kārtībai veltīta šo noteikumu III nodaļa.

Savukārt vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas darbību regulē Ministru kabineta noteikumi Nr. 134 “Noteikumi par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu”.

Iespējams, noderīgu informāciju gūsiet LV portāla skaidrojumā “E-recepte kompensējamām un citām zālēm”.