Kad ir jāpaziņo eksāmena datums

J
jautā:
21. novembrī, 2019
Monta

Vai ir kāds likums, kas nosaka, kad profesionālās izglītības kompetenču centram ir jāpaziņo izglītojamiem par skolas iekšējā eksāmena (gala pārbaudījuma, konkrētam mācību priekšmetam beidzoties) norises datumu? Vai mācību iestāde par eksāmena norises datumu var paziņot pāris dienu pirms eksāmena?

A
atbild:
29. novembrī, 2019
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Sākot apgūt mācību priekšmetu, izglītojamais jāiepazīstina ar mācību kursa saturu un jāinformē par gala pārbaudījumu, ja tāds paredzēts. Tad ir iespējams ar pedagogu arī pārrunāt iespējamo eksāmena norises laiku. Normatīvajos aktos nav  noteikts mācību priekšmeta gala pārbaudījuma norises datuma paziņošanas termiņš. Šajā gadījumā izglītības iestāde varētu rīkoties pēc analoģijas ar kvalifikācijas eksāmena norises kārtību. Ministru kabineta 30.08.2011. noteikumu Nr. 662 “Profesionālās kvalifikācijas eksāmenu norises kārtība akreditētās profesionālās izglītības programmās” 37. punktā noteikts, ka eksaminācijas institūcijas vadītājs nodrošina eksaminējamo iepazīstināšanu ar kvalifikācijas eksāmena norises darbību laikiem ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms kvalifikācijas eksāmena.