TĒMA: Mājoklis

Kā izdeklarēt personu no dzīvokļa

J
jautā:
09. oktobrī, 2019
Alīna

Kā no dzīvokļa izdeklarēt personu, kurai nav noslēgts īres līgums, bet kura uzturas īpašnieka dzīvoklī pēc drauga (īrnieka) nāves?

A
atbild:
11. oktobrī, 2019
Inese Helmane
LV portāls

Ziņas par deklarēto dzīvesvietu anulē, pamatojoties uz Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 12. pantu. Ziņu anulēšanas kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 72 “Kārtība, kādā anulējamas ziņas par deklarēto dzīvesvietu”.

Lūgt anulēt ziņas par konkrētās personas deklarēto dzīvesvietu var nekustamā īpašuma īpašnieks un īrnieks. Iesniegums jāiesniedz savā pašvaldībā vai elektroniski portālā www.latvija.lv.

Pašvaldības iestāde personu, kurai lūgts anulēt ziņas par deklarēto dzīvesvietu, informē, nosūtot viņai vēstuli uz deklarēto dzīvesvietu.

Pēc dzīvokļa vai mājas īpašnieku maiņas personai saskaņā ar iepriekš noslēgto īres līgumu ir tiesības turpināt lietot dzīvojamo telpu un tajā deklarēt savu dzīvesvietu.

Vairāk par šo jautājumu var lasīt LV portāla publikācijā “Kā izdeklarēt personu no sava īpašuma”.