Vai vistas, kuras tur kūtī, ir jāreģistrē

J
jautā:
06. aprīlī, 2019
Elīna

Ciemata teritorijā, saimniecības ēkā, kuras sastāvā ir arī kūts telpas, vēlos turēt vistas pašu ģimenes patēriņam. Vai ir nepieciešams to kaut kur reģistrēt? Vai šogad ir spēkā aizliegums par putnu uzturēšanos ārpus telpām?

A
atbild:
25. aprīlī, 2019

Saskaņā ar Ministru kabineta 2019. gada 26. marta noteikumiem Nr. 134 “Lauksaimniecības un akvakultūras dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas kārtība, kā arī lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanas kārtība” lauksaimniecības dzīvnieku (t.sk. mājputnu) īpašniekiem vai turētājiem pirms mājputnu iegādes ir jāreģistrē ganāmpulks un novietne.

Lai reģistrētu ganāmpulku un novietni, dzīvnieka īpašniekam jāiesniedz Lauksaimniecības datu centrā ganāmpulka un novietnes reģistrācijas kartīte (turpmāk – dokumenti). Dokumentus var iesniegt:

  • sūtot pa pastu, adrese: Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010;
  • sūtot elektroniski uz oficiālo Lauksaimniecības datu centra elektroniskā pasta adresi ldc@ldc.gov.lv;
  • nogādājot personīgi – Zemkopības ministrijas Klientu vienotajā apkalpošanas centrā (KAC) darba dienās: pirmdien – no plkst. 8.30 līdz 18.00, otrdien, trešdien, ceturtdien – no plkst. 8.30 līdz 17.00, piektdien – no plkst. 8.30 līdz 16.00;
  • izmantojot portāla “www.latvija.lv” pakalpojumu “Iesniegums iestādei”: https://www.latvija.lv/lv/Epakalpojumi/EP155/Apraksts.

Neskaidrību un citu jautājumu gadījumā lūdzam vērsties Lauksaimniecības datu centrā, Republikas laukumā 2, Rīgā, tālr.: 67027240; 67027241, e-pasts: ldc@ldc.gov.lv, vai LDC klientu apkalpošanas nodaļās.

Šogad nav noteikts aizliegums turēt putnus iekštelpās.