Deputāta kandidāts un Saeimas vēlēšanu likumā prasītās ziņas

J
jautā:
10. decembrī, 2018
Inese

Saeimas vēlēšanu likuma 11. panta 4. daļa nosaka to informāciju, kura deputāta kandidātam jānorāda par sevi Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK). Minētā likuma tā paša panta un daļas “i” apakšpunkts nosaka deputāta kandidāta pienākumu sniegt informāciju, ko pieprasa cita likuma (“Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”) normas, proti, 24. panta pirmās daļas 4., 5., 5.1, 6., 7., 10. un 11. punkts. Pēdējie interešu konflikta likuma punkti pieprasa iesniegt informāciju par personas parādiem, īpašumā un lietošanā esošiem nekustamajiem īpašumiem un transportlīdzekļiem. Vai taisnība, ka jebkuram Saeimas deputāta kandidātam (tajā skaitā tādam, kurš attiecīgajā brīdī nav valsts amatpersona) ir jāiesniedz CVK minētā informācija par saviem parādiem, īpašumiem un transportlīdzekļiem?

A
atbild:
12. decembrī, 2018

Jā, Saeimas vēlēšanu likuma nosacījumi attiecas vienādi uz visiem deputātu kandidātiem, nevis tikai uz deputātu kandidātiem, kuri ir valsts amatpersonas. Līdz ar to, iesniedzot kandidātu sarakstu vēlēšanām, jebkuram Saeimas deputāta kandidātam ir pienākums sniegt Saeimas vēlēšanu likuma 11. pantā prasītās ziņas.