TĒMA: Veselība

Psoriase vulgaris un sociālās rehabilitācijas pakalpojumi

J
jautā:
21. oktobrī, 2012
Leonora Dadžāne

Labdien, vēlos noskaidrot, vai ar diagnozi psoriaze vulgaris un invaliditāti es varu pretendēt uz valsts apmaksātu sociālo rehabilitāciju?

A
atbild:
22. oktobrī, 2012
Sociālās integrācijas valsts aģentūra
Linda Moše-Možus, sabiedrisko attiecību speciāliste

Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas kārtību nosaka 31.03.2009. Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr.279 "Noteikumi par kārtību, kādā personas saņem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus sociālās rehabilitācijas institūcijās, un prasībām sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējiem".

Pakalpojumus ir tiesības saņemt šādām personu grupām:
•  personām ar funkcionāliem traucējumiem darbspējīgā vecumā,
•  politiski represētām personām,
•  Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku rezultātā cietušām personām līdz 18 gadu vecumam.

Noteikumu 3.pielikumā ir nosauktas diagnozes, kas dod tiesības pretendēt uz pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionāliem traucējumiem. Jūsu nosauktā diagnoze Psoriase vulgaris (funkcionālie traucējumi, kas saistīti ar diagnozi Psoriase vulgaris) neatbilst MK noteikumu Nr.279 prasībām.

Plašāka informācija atrodama Sociālās integrācijas valsts aģentūras mājaslapā, sadaļā „Rehabilitācija”.