TĒMA: Politika

Iespēja no 3. oktobra nobalsot ārzemēs, kur nav iecirkņa

J
jautā:
16. augustā, 2018
Māris

Kā var balsot 13. Saeimas vēlēšanās, ja esi ārzemēs, kur nav iecirkņa, no 3. oktobra?

A
atbild:
24. augustā, 2018

Spriežot pēc jautājumā izklāstītās situācijas, vienīgā iespēja nobalsot 13. Saeimas vēlēšanās, kas notiek 6. oktobrī, ir izmantot pasta balsojumu. Un arī tad ir liela iespējamība, ka balsojumam ārzemēs ir jau par vēlu, skaidro Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs Ritvars Eglājs.

Saeimas vēlēšanās neizmanto iepriekš izveidotus vēlētāju sarakstus, tāpēc pieteikties pasta balsošanai var tikai personīgi vai ar uzticības personas starpniecību, uzrādot derīgu Latvijas pilsoņa pasi un iesniedzot rakstveida iesniegumu. Ja vēlētājam nav iespēju pašam ierasties kādā no Latvijas pārstāvniecībām, lai reģistrētos balsošanai pa pastu, vēlētāja pasi pārstāvniecībā drīkst nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona (trešā persona). Pārstāvniecības pieņem arī iesniegumus, kuri nosūtīti pa pastu, ja vien iesniegumam būs pievienota Latvijas pilsoņa pase. Iesniegumā jānorāda, uz kādu adresi ārzemēs vēlētājs lūdz nosūtīt vēlēšanu materiālus, kurus pēc aizpildīšanas vēlētājam jānosūta uz Latvijas pārstāvniecību tā, lai sūtījums ar balsojumu tajā pienāktu līdz sestdienai, 6. oktobrim.