Lasīšanai: 1 minūte

Aizliegums vadīt auto ir spēkā visā Eiropas Savienībā

J
jautā:
20. februārī, 2018
Pēteris Ērglis

Vai Latvijā atņemtas auto vadītāja tiesības ir derīgas citā Eiropas Savienības valstī?

A
atbild:
09. martā, 2018
Elīna Gulbe
LV portāls
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Jānis Aizpors, Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs

Aizliegums vadīt auto ir spēkā visā Eiropas Savienībā. CSDD pārstāvis Jānis Aizpors, atbildot uz līdzīgu jautājumu, skaidro, ka šobrīd informācijas apmaiņa starp valstīm tiek nodrošināta pietiekami operatīvi. Eiropas Savienības valstīs, tāpat kā Latvijā, informācija tiek pārbaudīta RESPER sistēmā. “Ja informācijā par vadītāja apliecības datiem ir ieraksts “disqualified”, tad visām valstīm ir pienākums sūtīt informācijas pieprasījumu vadītāja apliecības izdevējvalstij, un tā sniegs informāciju par tiesību atņemšanas iemesliem un termiņiem. Atjaunot vadīšanas tiesības pēc aizlieguma beigām drīkst jebkurā ES dalībvalstī, kā arī Norvēģijā, Islandē, Lihtenšteinā un Šveicē,” norāda J. Aizpors.