Lasīšanai: 1 minūte

Sods par auto vadīšanu, ja tiesības atņemtas

J
jautā:
24. maijā, 2017
Guntis

Ja man ir sods (atņemtas tiesības uz 4 gadiem par atteikšanos no ekspertīzes), bet es vadu automašīnu, tad, pieķerot pirmo reizi, vai man piemēros sodu tikai pēc APK 149.4 panta 280-430 eiro, vai arī šajā gadījumā var papildus piemērot Krimināllikuma 312. pantā minēto sodu par izvairīšanos no tiesības ierobežojoša soda izciešanas? Paldies!

A
atbild:
05. jūnijā, 2017
Valsts policija
Simona Grāvīte, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ja vadītāja apliecība atņemta administratīvā kārtā, tad par auto vadīšanu ir paredzēta administratīvā atbildība pēc 149.4. panta. Savukārt, ja transportlīdzekļa vadīšanas tiesības ir atņemtas pēc Krimināllikuma 262.1. panta, tad atbildība paredzēta pēc Krimināllikuma 312. panta, respektīvi, par izvairīšanos no brīvības atņemšanas vai tiesību ierobežošanas soda izciešanas soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.