Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļu piedziņa un paternitātes noteikšana iespējama vienā prasībā

J
jautā:
03. maijā, 2017
Liene

Labdien! Esmu cēlusi prasību tiesā pret bērna tēvu par paternitātes noteikšanu.Tiesa ir nozīmējusi bioloģisko ekspertīzi. Kad es varu sniegt tiesā jaunu prasību par uzturlīdzekļiem bērnam? Vai to var izdarīt tikai tad, kad būs veikta ekspertīze un ar tiesas lēmumu tēvs būs ierakstīts bērna dzimšanas apliecībā,vai var arī ātrāk?

A
atbild:
09. maijā, 2017
Juris Bārtulis
jurists

Prasību par uzturlīdzekļu piedziņu var sniegt kopā ar prasību par paternitātes noteikšanu, bet, ja lietas izskatīšana pēc būtības vēl nav uzsākta, var ar attiecīgu prasījumu papildināt prasību jau esošajā tiesvedībā. Tad, pamatojoties uz eksperta atzinumu, tiesa varēs izskatīt arī prasību par uzturlīdzekļu piedziņu.