Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Iestādes izdotā administratīvā akta atcelšana

J
jautā:
26. oktobrī, 2016
Monta

Labdien, vai iestāde, kas izdevusi tiesisku administratīvo aktu personai, var pati to atcelt, ja persona, uz ko attiecas AA, ir mirusi?

A
atbild:
31. oktobrī, 2016
Una Medne
juriste

Ja persona, kurai adresēts tiesisks administratīvais akts, ir mirusi, tad ir piemērojams Administratīvā procesa likuma 83. pants, kas nosaka, ka iestāde pēc savas iniciatīvas vai personas iesnieguma var uzsākt administratīvo procesu no jauna un lemt par administratīvā akta atcelšanu, ievērojot Administratīvā procesa likuma 85.-88. panta noteikumus.

Administratīvo aktu atceļ ar jaunu administratīvo aktu. Attiecīgi administratīvo procesu no jauna var uzsākt iestāde, kurai lieta ir piekritīga, neatkarīgi no tā, kura iestāde izdevusi attiecīgo administratīvo aktu sākotnējā administratīvajā procesā.

No  iepriekšteiktā izriet, ka iestāde, kas ir izdevusi administratīvo aktu, var to atcelt, ja tas ir tās kompetencē un lieta ir tai piekritīga.