DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. jūnijā, 2026
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

VARAM un LDDK vienota izpratne par uzņēmējdarbības attīstību Rīgā un reģionos

Attēlā: 25.06.2026. viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministra Edgara Tavara tikšanās ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) padomi.

Publicitātes foto.

Šodien, 25. jūnijā, viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrs Edgars Tavars tikās ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) padomi, lai pārrunātu ministrijas darba prioritātes tuvākajos mēnešos un uzņēmējdarbības videi aktuālos jautājumus.

Tikšanās mērķis bija stiprināt valsts un uzņēmēju sadarbību, lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību Rīgā un reģionos, kā arī vienoties par sistēmiskām pārmaiņām, kuras iespējams virzīt vēl šajā valdības darba periodā.

Ministrs iepazīstināja ar trim prioritārajiem darba virzieniem – drošu vēlēšanu digitālo risinājumu ieviešanu, valsts IKT pārvaldības un iepirkumu sistēmas pilnveidi, kā arī sadarbības stiprināšanu ar pašvaldībām. Viņš uzsvēra, ka LDDK aktualizētie jautājumi sasaucas ar valdības prioritātēm – birokrātijas mazināšanu, uzņēmējdarbības vides attīstību reģionos un galvaspilsētas konkurētspējas stiprināšanu. Tāpat ministrs informēja, ka tiksies ar Rīgas vadību, lai pārrunātu pilsētas attīstības un industrializācijas plānu.

Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrs Edgars Tavars: “Rīgai jākonkurē ar Tallinu, Viļņu, Stokholmu un Helsinkiem, nevis Latvijas pilsētām. Mums ir daudz darāmā, lai palīdzētu uzņēmējdarbības attīstībai gan Latvijas galvaspilsētā, gan reģionos.”

LDDK akcentēja, ka nepieciešami pašvaldību motivējoši mehānismi uzņēmējdarbības attīstības veicināšanai. Tāpat organizācija uzsvēra nepieciešamību izstrādāt Rīgas industrializācijas plānu un veidot mērķtiecīgu uzņēmējdarbības attīstības politiku, lai stiprinātu galvaspilsētas konkurētspēju.

Puses pārrunāja zemes un dabas resursu izmantošanas politiku, meklējot līdzsvaru starp ekonomikas attīstību un dabas aizsardzību, kā arī Eiropas Savienības fondu nākamā plānošanas perioda prioritātes.

LDDK prezidents Andris Bite: “Mūs interesēja ministra prioritātes periodam līdz vēlēšanām un redzējums par IT un iepirkumu sistēmas attīstību. Aktualizējām jautājumus, kur nepieciešamas sistēmas izmaiņas – pašvaldību motivēšanas sistēmu uzņēmējdarbības attīstīšanai, dabas resursu izmantošanas politiku, lai atrastu kompromisu starp ekonomikas attīstību un dabas aizsardzību, kā arī Rīgas aglomerācijas un reģionālās attīstības sasaisti. Esam gatavi palīdzēt virzīt šos jautājumus un gaidām aktīvu iesaisti no ministra puses to risināšanā.”

Tikšanās noslēgumā abas puses apliecināja gatavību turpināt dialogu un sadarbību, lai kopīgi strādātu pie uzņēmējdarbības videi būtisku jautājumu risināšanas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI