DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. janvārī, 2026
Lasīšanai: 3 minūtes

Svinīgi atklāts kalendārs un ceļojošā izstāde “Zinātne Latvijai 2026”

Publicitātes foto

Trešdien. 7. janvārī, Latvijas Kultūras akadēmijas Gara mājā norisinājās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un zīmola “researchLatviakalendāra un ceļojošās izstādes “Zinātne Latvijai 2026” atklāšanas pasākums. 2026. gada kalendārs iepazīstina ar 12 Latvijas zinātniskajiem institūtiem un to pētniekiem, kuru darbs  sekmē Latvijas atpazīstamību Eiropas Pētniecības telpā un paaugstina konkurētspēju starptautiskā mērogā.

Izglītības un zinātnes ministre Dace Melbārde uzsver: “Jau devīto reizi kalendārs “Zinātne Latvijai” kļūst par instrumentu, kas ļauj sabiedrībai iepazīt Latvijas zinātnes vidi – tās sasniegumus un cilvēkus, kas tos rada. Šogad īpašu uzmanību pievēršam valsts zinātniskajiem institūtiem, kuru pētnieciskais ieguldījums ir būtisks Latvijas zinātnes attīstībā un starptautiskajā redzamībā.”

Atklāšanas pasākumā visas 12 kalendārā iekļautajās zinātniskajās institūcijas saņēma researchLatvia vēstnešu jeb "Member of researchLatvia" apliecinājumus, godinot viņu ieguldījumu Latvijas zinātnes attīstībā un Latvijas zinātnes sasniegumu starptautiskās atpazīstamības veicināšanā.

Līdz 30. janvārim ceļojošā izstāde būs skatāma Daugavpils Universitātē. Pēc tam tā turpinās būs skatāma zinātniskajos institūtos, augstskolās, kultūras iestādēs un citur. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja ne tikai iepazīties ar 12 Latvijas institūtiem, bet arī, izmantojot pievienotos QR kodus, skatīties video materiālus par katru no 12 zinātniekiem. Ceļojošā izstāde ir daļa no zinātnes komunikācijas, kas veicina zinātnes pieejamību un dialogu starp sabiedrību un pētniecības vidi.

Kalendārā iekļautie 12 pētnieki pārstāvdažādas pētniecības jomas:

  • Janvāris – Dr. biol. Ingrīda Andersone, Daugavpils Universitātes aģentūra “Latvijas Hidroekoloģijas institūts”;
  • Februāris – Ph. D. Edgars Kuka, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts;
  • Marts – doktora grāda kandidāte Mg. med. vet. Žanete Šteingolde, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”;
  • Aprīlis – Dr. biol. Monta Brīvība, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs
  • Maijs – Ph. D. Edgars Butanovs, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts
  • Jūnijs – Ph. D. Jānis Ozoliņš, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts
  • Jūlijs – Dr. agr. Līga Lepse, Dārzkopības institūts
  • Augusts – Mg. soc. sci. Ieva Leimane, Agroresursu un ekonomikas institūts
  • Septembris – Ph. D. Jānis Ārents, Elektronikas un datorzinātņu institūts
  • Oktobris – Dr. chem. Gints Šmits, Nacionālais pētniecības un inovāciju institūts (Latvijas Organiskās sintēzes institūts)
  • Novembris – Mg. sc. comp. Baiba Kaškina, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts
  • Decembris – Dr. silv. Dagnija Lazdiņa, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”

Zinātnes kalendārs ir izstrādāts IZM īstenotā Eiropas Savienības fondu projekta ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI