DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Zemessardzes 27. kājnieku bataljonā notiks komandiera maiņas ceremonija

Publicitātes foto.

Piektdien, 11. jūlijā, Cēsīs, militārajā bāzē “Pipariņi” notiks Zemessardzes 27. kājnieku bataljona komandiera maiņas svinīgā ceremonija. Par bataljona komandieri tiks iecelts pulkvežleitnants Raivo Zemītis, amatā nomainot pulkvežleitnantu Egilu Dēvitu, kurš bataljonu vadīja kopš 2022. gada.

Svinīgajā ceremonijā piedalīsies Zemessardzes 27. kājnieku bataljona vienību personāls, Zemessardzes komandieris pulkvedis Aivars Krjukovs, pašvaldību pārstāvji un aicinātie viesi.

Ceremonijas laikā pulkvežleitnants Egils Dēvits tiks apbalvots ar Zemessardzes komandiera 2. pakāpes goda zīmi “Par kalpošanu tautai un Latvijai”. Savukārt bataljona jaunajam komandierim pulkvežleitnantam Raivo Zemītim tiks pasniegta Zemessardzes 27. kājnieku bataljona krūšu zīme, kas simbolizē piederību vienībai.

Pulkvežleitnants Egils Dēvits izsaka pateicību karavīriem, zemessargiem un sabiedrībai par atbalstu un ciešo sadarbību, uzsverot bataljona spēju pielāgoties mainīgajiem ģeopolitiskajiem apstākļiem, kopā ar pašvaldībām aktīvi iesaistoties visaptverošās valsts aizsardzības uzdevumu izpildē: “Trīs, dažādiem uzdevumiem un izaicinājumiem pilni gadi ir paskrējuši ļoti ātri.  Nemitīga, intensīva militārā plānošana, plānu testēšana un pielāgošana ir bijusi ikdienas darbu augšgalā.  Bataljonam novēlu neaizmirst, ka komandā ir spēks, darbs komandā ir tas, kas mūs vieno un nekad nezaudēt skatu uz mērķi – drošu, brīvu un stipru Latviju,” saka pulkvežleitnants E. Dēvits.

Jaunais bataljona komandieris pulkvežleitnants Raivo Zemītis dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos sāka 1994. gadā, dienesta gaitas turpinājis Baltijas bataljona (BALTBAT) vienībā. Bruņotajos spēkos Zemītis dienējis dažādas struktūrās ieņemot dažādus, tostarp vadošus amatus. Kopš 2022. gada pulkvežleitnants Zemītis ir vecākais pasniedzējs profesionālajā militārās izglītības iestādē Baltijas Aizsardzības koledža (BALTDEFCOL), kā arī papildinājis savas zināšanas gan Latvijas, gan NATO līmeņa militārajos kursos. Viņš vairākkārt apbalvots par dalību starptautiskajās operācijās, kā arī saņēmis apbalvojumus no Aizsardzības ministrijas un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Studējis Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, vēlāk Baltijas psiholoģijas un menedžmenta augstskolā.

Komandiera maiņa ir dabiska, plānota procedūra, nodrošinot profesionālu izaugsmi un vienības attīstību. Tas ir nozīmīgs notikums jebkurā militārajā vienībā, jo iezīmē pārmaiņas vadībā un vienlaikus apliecina vienības nepārtrauktību un tradīciju pārmantojamību. Jaunais komandieris ienes vienībā savu pieredzi un skatījumu, vienlaikus turpinot stiprināt bataljona spēju aizsargāt Latviju un mijiedarboties ar sabiedrību.

Zemessardzes 27. kājnieku bataljons dibināts 1991. gada 25. septembrī kā Latvijas Republikas Zemessardzes 27. Cēsu Zemessardzes bataljons. 1991. gada 30. novembrī notika pirmais bataljona zemessargu zvērests, tāpēc šis datums tiek uzskatīts par vienības jubileju.

Zemessardzes 27. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ir Cēsu, Limbažu, Siguldas un Saulkrastu novadi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI