DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. maijā, 2025
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Parlamentā viesojas EDSO dzimumu līdzdalības revīzijas eksperti

FOTO: Ieva Ābele, Saeima.

“Neatkarīgs, profesionāls vērtējums palīdz mums kļūt viedākiem kā institūcijai un līdz ar to stiprināt demokrātiju plašākā sabiedrībā,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Antoņina Ņenaševa, otrdien, 27. maijā, parlamentā uzrunājot Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) dzimumu līdzdalības revīzijas ekspertus.

EDSO dzimumu līdzdalības revīzijas eksperti šajās dienās viesojas parlamentā, lai veiktu izvērtējumu un spriestu par politikas maiņu un iestāžu transformāciju ceļā uz dzimumsensitīvu parlamentu. Pēc šīm dienām eksperti turpinās darbu, lai sagatavotu ieteikumus.

Kā atzīmēja A. Ņenaševa, Latvija ir pirmā Baltijas valsts, kur šādā veidā izvērtē parlamenta iekšējo vidi, proti, izmantojot starptautisku pieredzi un līdzdalības metodi, kas aicina uz sadarbību, nevis tikai novērtē.

“Katrs nopietns solis sākas ar vēlmi redzēt sevi no malas un pilnveidoties,” pauda Saeimas priekšsēdētājas biedre, akcentējot, ka kopš pagājušā gada jūlija esam sadarbojušies ar EDSO Demokrātisko iestāžu un cilvēktiesību biroju, analizējot dokumentus, piedaloties sarunās un pildot aptaujas, lai tagad sāktu aktīvu darbu ar pašvērtējumu.

“Saeimas darbs nereti no iekšpuses šķiet līdzsvarots – mums ir sievietes vadībā, aktīvas deputātes, profesionālas kolēģes. Taču tieši tāpēc ir svarīgi redzēt arī no malas – kādi signāli, iespējas vai šķēršļi var būt neredzami,” pauda A. Ņenaševa. Saeimas priekšsēdētājas biedre atzīmēja, ka izvērtējums skar arī jautājumu par kultūru – “vai ikviens šajā parlamentā var justies droši, cienīts un iesaistīts neatkarīgi no dzimuma vai statusa. Ne tikai formāli, bet reāli”.

EDSO ietilpst 57 dalībvalstis. Organizācijas mērķis ir konfliktu novēršana ar ātrās reaģēšanas instrumentu palīdzību, kā arī krīžu noregulējums un pēckonfliktu reabilitācija Eiropas reģionā. Organizācijas redzeslokā ir politiski militārie, ekonomiskie, vides un cilvēka drošības jautājumi. Latvija organizācijai pievienojās 1991. gadā.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI