Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka ir ļoti svarīgi godāt valsts vēsturi un piemiņu par to, kāds bija Latvijas ceļš līdz pilnīgai neatkarības atjaunošanai. “Tāpēc, lai deklarācija katrā skolā būtu kā dzīvs atgādinājums par mūsu tautas spēku, drosmi un ticību neatkarībai, mudinājums iepazīt un zināt valsts vēsturi un kā aicinājums jaunajām paaudzēm lepoties ar savu valsti un sargāt tās brīvību un neatkarību,” pauda D.Mieriņa.
Saeimas dāvinājumu no D. Mieriņas, klātesot arī pārējiem Saeimas Prezidija locekļiem, saņēma Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, apliecinot, ka neatkarības atjaunošanas dokuments kā brīvības, drosmes un valstiskuma simbols tiks nogādāts vairāk nekā 600 Latvijas skolām.
FOTO: Ieva Ābele, Saeima.
Deklarācijas noformējumā ir iekļauts arī kvadrātkods, kuru skenējot, skolu jaunieši neatkarības atjaunošanai veltītā sadaļā Saeimas tīmekļvietnē var iepazīt laikabiedru atmiņas par tā laika vēsturiskajiem notikumiem, ceļu, kādu esam nogājuši no okupācijas 1940. gada 17. jūnijā līdz pilnīgai neatkarības atjaunošanai un noskatīties videociklu “Izšķirošais lēmums: Kā tapa Neatkarības atjaunošanas deklarācija”.