“Investīcijas aizsardzības sektorā ir ne tikai stratēģiski nozīmīgas mūsu valsts drošības stiprināšanai, bet arī sniedz būtisku stimulu vietējai uzņēmējdarbībai. Tās veicina inovācijas, attīsta jaunas nozares un rada augstas pievienotās vērtības produktus,” sacīja E. Siliņa.
Ministru prezidente uzsvēra “zaļā koridora” nozīmi, kas ļaus uzņēmējiem un investoriem ātrāk un vieglāk veikt investīcijas Latvijā. FICIL valde izcēla šī mehānisma nozīmi, kā arī atzinīgi novērtēja valdības centienus mazināt dažādus birokrātiskos slogus.
“Birokrātijas mazināšana ir būtisks priekšnosacījums konkurētspējīgākai ekonomiskajai videi. Šajā valdībā esam jau spēruši konkrētus soļus, piemēram, lai samazinātu administratīvo slogu nekustamā īpašuma attīstīšanas jomā, un darbs turpinās. Ir svarīgi radīt vidi, kurā ir viegli un ērti saņemt valsts pakalpojumus,” teica Ministru prezidente.
Vēl kā birokrātijas mazināšanas piemēru E. Siliņa minēja iespēju iedzīvotājiem no šī gada vienkāršāk un izdevīgāk pārkreditēt hipotekāros kredītus. Šogad plānots izstrādāt arī regulējumu, kas būtu attiecināms arī uz uzņēmumiem.
Sanāksmē tika izskatīti arī provizoriskie rezultāti no Latvijas Uzņēmēju noskaņojuma indeksa (“Sentiment Index”) pētījuma, kas atspoguļo uzņēmēju attieksmi pret pašreizējo ekonomisko situāciju un nākotnes prognozēm.
Pēc FICIL valdes teiktā, provizoriskie dati apliecina, ka investīciju vide Latvijā uzlabojusies, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Vienlaikus ārvalstu investoru pārstāvji kā izaicinājumus izcēla izglītota darbaspēka nepietiekamību, kā arī aicināja uz ciešāku sadarbību Baltijas valstu vidū.
FICIL ik gadu tiekas ar Latvijas valdību, lai pārrunātu aktualitātes un spriestu, kā veicināt Latvijas ekonomisko izaugsmi un uzlabot investīciju vidi.