Izstāde veidota sadarbībā ar Mikelandželo Buonarroti muzeju Kaprēzē (Museo casa natale di Michelangelo Buonarroti) Itālijā. Izstādē apskatāmi Kaprēzes Mikelandželo fotoattēli, kā arī materiāli no Latvijas Nacionālā rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma, kas liecina par latviešu dzejnieku un komponistu interesi par Mikelandželo daiļradi.
Mikelandželo Buonarroti piedzima 6. martā 1475. gadā netālu no Areco Kaprēzē, kas atrodas Tibras ielejas augšgalā. Tās ainavu veido klintis un vīksnu meži, aiz kuriem paceļas Apenīnu kalni. Mikelandželo tēvs Lodoviko, cēlies no senas Florences pilsoņu dzimtas, bija pilsētas galva gan Kaprēzē, gan arī Čiusi. Māte nomira, kad Mikelandželo bija seši gadi. Ģimenē viņi bija pieci brāļi: Lionardo, Mikelandželo, Buonarroto, Džiovon-Simone un Sigismondo. Drīz vien pēc Mikelandželo piedzimšanas tēvam beidzās pilsētas galvas amata laiks, un viņš Kaprēzi kopā ar visu ģimeni pameta, pārceldamies uz Setiņjāno ciemu netālu no Florences.
1875. gadā, gatavojoties atzīmēt Mikelandželo dzimšanas 400 gadus un pārskatot mākslinieka arhīvu Florencē, tika atrasts dokuments, kurš apliecina, ka Mikelandželo ir dzimis 1475. gada 6. martā Kaprēzē. Šis dokuments bija pamats, tam ka 1875. gadā Palazzo del Podesta Kaprēzes pils cietoksnī tika izveidots Mikelandželo Buonarroti muzejs. Vairāk nekā simts gadu laikā muzejs ir attīstījies un tagad aizņem visu Kaprēzes pils cietoksni. Muzejs iekļauj gan Palazzo del Podesta – ēku, kur piedzimis Mikelandželo –, gan Palazzo Clusini, kur šobrīd atrodas muzeja kases telpa, izstāžu un pasākumu telpa, gan arī Ģipša skulptūru galeriju, kas atrodas Corte Alta. Muzeja kolekciju veido gan Mikelandželo darbu 19. gadsimta kopijas, gan arī citu itāļu 19. un 20. gadsimta tēlniecības darbi.
Par Mikelandželo mākslas darbiem savulaik interesējās arī Jānis Akuraters, turklāt viņu saistīja mazāk zināmā dižā renesanses meistara daiļrades daļa – viņa dzeja. 1914. gadā 25. janvārī (7. februārī) laikrakstā “Latvijas Literāriskais Pielikums” Nr. 4 publicēti Jāņa Akuratera atdzejotie divi Mikelandželo Buonarroti dzejoļi. Tā ir pirmā reize, kad dižā renesanses meistara dzejoļi ir lasāmi latviski. Izstādē apskatāms arī Laimas Akurateres Mikelandželo dzejoļa atdzejojuma rokraksts, kurš tika atšifrēts tieši izstādes sagatavošanas laikā.
Izstādi atbalsta Memoriālo muzeju apvienība un Jāņa Akuratera biedrība.