DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Baiba Braže: Latvija un ASV iestājas par transatlantisko drošību un Krievijas saukšanu pie atbildības

FOTO: Ilze Salnāja, Ārlietu ministrija

2024. gada 21. jūnijā ārlietu ministre Baiba Braže tikās ar ASV vēstnieku Latvijā Kristoferu Robinsonu (Christopher Robinson). Amatpersonas pārrunāja drošības un aizsardzības jautājumus, atbalstu Ukrainai, Krievijas saukšanu pie atbildības, iespējas stiprināt Latvijas un ASV ekonomisko sadarbību, kā arī starptautiskās aktualitātes. 

Ārlietu ministre B. Braže pateicās par ASV spēcīgo klātbūtni Latvijā un ieguldījumu, stiprinot Baltijas valstu reģiona drošību, un aicināja uz turpmāku sadarbību aizsardzībā un atturēšanā, tostarp stiprināt NATO spēkus reģionā. Ministre arī uzsvēra Latvijas apņēmību turpināt sniegt savu ieguldījumu transatlantiskajā drošībā un atbalstot Ukrainu tās cīņā pret Krieviju. Sarunā abi partneri asi nosodīja Krievijas pilna mēroga agresiju Ukrainā kā rupju starptautisko tiesību pārkāpumu un pauda apņēmību sadarboties, lai Krieviju sauktu pie atbildības.

Sarunu biedri pārrunāja arī abu valstu ekonomiskās sadarbības potenciālu. Ministre un vēstnieks bija vienisprātis, ka nepieciešams aizvien padziļināt sadarbību tirdzniecības, investīciju, inovāciju un jauno tehnoloģiju jomā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI