DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Dace Melbārde ANO Drošības padomes sanāksmē iepazīstina ar Latvijas pozīciju par kiberdrošību

2024. gada 20. jūnijā Ņujorkā, ASV, parlamentārā sekretāre Dace Melbārde uzstājās Dienvidkorejas rīkotajās ANO Drošības padomes atvērtajās debatēs par kiberdrošību. Parlamentārā sekretāre atzīmēja pieaugošos kiberdrošības draudus, īpaši kontekstā ar Krievijas agresiju Ukrainā, un uzsvēra nepieciešamību nodrošināt starptautisko tiesību ievērošanu kibertelpā. Latvijas paziņojumā tika pausts aicinājums Drošības padomei uzņemties aktīvāku lomu kiberdrošības jautājumu risināšanā, tostarp nodrošinot spēju operatīvi reaģēt liela mēroga uzbrukumu gadījumā.

Vizītes laikā Ņujorkā parlamentārā sekretāre tiekas arī ar ANO amatpersonām, lai pārrunātu izaicinājumus, kas saistīti ar starptautiskajiem konfliktiem, miera veidošanu un cilvēktiesību ievērošanu. Tāpat paredzētas tikšanās ar vairāku valstu pastāvīgajiem pārstāvjiem ANO, kā arī domnīcu pārstāvjiem, lai skaidrotu Latvijas ieguldījumu starptautiskā miera un drošības stiprināšanā un iezīmētu Latvijas prioritātes, kandidējot uz dalību ANO Drošības padomē 2026. - 2027.gadā.

20. jūnija ANO Drošības padomes sanāksme par kiberdrošību ir otrā reize vēsturē, kad Drošības padomē notiek oficiāla sanāksme par šo tematu. Pirmo sanāksmi 2021. gadā rīkoja Igaunija kā ievēlēta Drošības padomes dalībvalsts. Kiberdrošības temata nostiprināšana Drošības padomes darba kārtībā ir būtiska, lai stiprinātu starptautisko tiesību un atbildīgas uzvedības normu ievērošanu un vērstu uzmanību ļaunprātīgām valstu aktivitātēm kibertelpā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI