DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Ar grozījumiem likumā precizē izglītības iegūšanu bērniem ar somatiskām saslimšanām un garīgās attīstības traucējumiem

Ministru kabinets (MK) atbalstījis Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto likumprojektu “Grozījumi Vispārējās izglītības likumā” iesniegšanai Saeimā, paredzot izslēgt speciālās izglītības programmu izglītojamiem ar somatiskām saslimšanām no speciālās izglītības programmu veida. Papildus grozījumi paredz noteikt, ka izglītojamos ar garīgās attīstības traucējumiem arī turpmāk var uzņemt vispārējās izglītības iestādēs, bet tikai attiecīgās speciālās izglītības programmās, nevis piemērot vienīgi atbalsta pasākumus vispārējās izglītības programmās.

Speciālās vajadzības, kas saistītas ar somatiskām saslimšanām ir attiecināmas uz izglītojamā fizisko veselību un neattiecas uz vispārējās izglītības programmas apguvi, proti, tās ir ķermeniskas saslimšanas, kas var izpausties kā hroniskas saslimšanas un ir saistītas ar cilvēka fizioloģisko stāvokli, bet tās neattiecas uz mācību satura apguvi, tādēļ izglītojamiem ar somatiskām saslimšanām ir jāatrodas ārstniecības personu ambulatorā aprūpē, jāievēro ārstniecības personu rekomendācijas.

Atbilstoši likumprojekta grozījumiem izglītojamos ar garīgās attīstības traucējumiem un izglītojamos ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem vispārizglītojošās izglītības iestādēs turpmāk varēs uzņemt vienīgi attiecīgās speciālās izglītības programmās. Izglītojamiem, kuriem noteikti garīgās attīstības traucējumi, ir pazemināts intelekts un mācību satura apguvē tiek intensīvi izmantoti atbalsta pasākumi. Atsevišķi mācību priekšmeti, piemēram, kā fizika, ķīmija un bioloģija, nav iekļauti speciālās izglītības programmās, bet to pamatjautājumi ir integrēti citu mācību priekšmetu saturā. Tas norāda, ka kvalitatīvu izglītību izglītojamie ar garīgās attīstības traucējumiem var iegūt vienīgi licencētās speciālās izglītības programmas ietvaros, nodrošinot intensīvus un individualizētus atbalsta pasākumus, kā arī atbalsta personāla sistemātisku palīdzību. Likumprojekts “Grozījumi Vispārējās izglītības likumā” pieejams Ministru kabineta tīmekļvietnē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI