DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Izveidota pāreja no ārstēšanās pie bērnu psihiatra uz ārstēšanos pie psihiatra pieaugušo profila ārstniecības iestādē 

Publicitātes foto

Daļai pusaudžu ar ilgstošiem psihiskās veselības traucējumiem, kas saņēmuši ārstniecību pie bērnu psihiatra, psihiatriskā palīdzība ir nepieciešama arī pēc pilngadības sasniegšanas, tādēļ Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs (RPNC) un Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS), to speciālistiem sadarbojoties, ir izstrādājuši pārejas mehānismu, lai nodrošinātu pēc iespējas mierpilnu, drošu un saprotamu pāreju no ārstēšanās pie bērnu psihiatra uz ārstēšanos pie psihiatra pieaugušo profila ārstniecības iestādē. 

Līdz šim pāreja no bērnu profila ārstniecības iestādes uz pieaugušo nav tikusi pilnvērtīgi koordinēta un nereti pusaudzis, sasniedzot 18 gadu vecumu, tika novirzīts uz pieaugušo profila ārstniecības iestādi, taču ne vienmēr viņam tika nodrošināta pakalpojuma pēctecība atbilstoši pacienta indikācijām. To ietekmēja dažādi faktori, piemēram, informācijas trūkums, komunikācija starp speciālistiem un pacientu/pacienta piederīgajiem, atgriezeniskās saites trūkums, turklāt papildu stresu nereti pacientiem radīja jaunā,  no bērnu veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas kārtības atšķirīgā kārtība un vide. 

Jaunais pārejas mehānisms paredz, ka jau sešus mēnešus pirms pusaudzim paliks 18 gadi, ārstējošais bērnu psihiatrs BKUS informēs pacientu par nepieciešamību gatavoties pārejai  

uz pieaugušo ārstniecības iestādi, un ar pacienta piekrišanu nodos viņa kontaktinformāciju RPNC ārstniecības pārejas koordinatoram. Koordinators ir viena no būtiskākajām pārejas procesa sastāvdaļām, kurš pusaudzi atbalstīs šajā pārmaiņu procesā, sazināsies un aicinās uz klātienes tikšanos RPNC Ambulatorajā centrā Tvaika ielā 2, Rīgā, iepazīstinās ar RPNC ambulatorajiem centriem un to ārstēšanās iespēju piedāvājumu un sniegs atbildes jautājumiem, un, ņemot vērā pusaudža vēlmes un Bērnu slimnīcas psihiatra rekomendācijas, palīdzēs ieplānot pirmo vizīti pie RPNC psihiatra, kā arī rūpēsies, lai laicīgi tiktu veikts pieraksts nākamajām vizītēm un citiem nepieciešamajiem pakalpojumiem. RPNC koordinators visā pārejas procesa laikā būs sasniedzams gan telefoniski, gan e-pastā, kā arī, iepriekš vienojoties, apmeklējams klātienē. Pārejas process tiks noslēgts vidēji sešus mēnešus līdz vienu gadu pēc tam, kad uzsākta ārstēšanās pieaugušo profila ārstniecības iestādē. 

Protams, ne visi pusaudži ar ilgstošiem psihiskās veselības traucējumiem ir pacienti BKUS un saņems šo informāciju no sava ārstējošā ārsta, tādēļ aicinām tos, kuri pēc 18 gadu sasniegšanas vēlētos kļūt par RPNC pacientiem, un viņu vecākus jau laicīgi sazināties ar mūsu ārstniecības pārejas koordinatori Evitu Zelču, rakstot evita.zelca@rpnc.lv vai zvanot 20293291 darba dienās no plkst.8:00 līdz 15:00.  

Vairāk informācijas mūsu mājaslapā www.rpnc.lv, sadaļā “Ārstniecība un aprūpe”.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI