DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
7
7

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča uzruna valsts aizsardzības dienesta pirmā iesaukuma izlaidumā 

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze!  

Godātais aizsardzības ministra kungs!  

Komandieri, virsnieki, instruktori!  

Karavīri!  

Ģimenes locekļi un tuvinieki!  

Man ir ļoti liels prieks šodien būt kopā ar jums, kad pirmais valsts aizsardzības dienesta izlaidums beidz savu dienestu.  

Šī ir diena, kad vēlos teikt trīs lielus paldies. Pirmkārt, paldies jums, karavīri, par to, ka pagājušajā gadā uzdrošinājāties, nenobijāties un pieteicāties pirmajā valsts aizsardzības dienesta iesaukumā. Jūs šodien esat kļuvuši par daļu no Latvijas un arī mūsu Nacionālo bruņoto spēku vēstures – jūs esat pirmais valsts aizsardzības dienesta izlaidums, kas ir apguvis militāro apmācību un ir sevi apliecinājis. Pieredze, kas ir gūta šajos 11 mēnešos, paliks ar jums. Es zinu, ka daudzi no jums ir izvēlējušies profesionālo dienestu, daudzi no jums turpinās iesākto civilajā dzīvē, bet iemaņas, draudzības un zināšanas paliks ar jums uz mūžu.  

Otrs paldies ir komandieriem, virsniekiem un instruktoriem. Es domāju, ka arī jūs bijāt satraukti tad, kad sākās valsts aizsardzības dienests. Jūs arī gatavojāties kaut kam nezināmam, jo tikai dažiem no jums ir obligātā dienesta pieredze. Jūs esat apliecinājuši augstu profesionalitāti, spēju no cilvēkiem, kuriem nav bijusi nekāda militārā pieredze, izveidot karavīrus. Par to jums liels paldies!  

Savukārt trešais paldies – vecākiem, tuviniekiem, draugiem, kuri arī varbūt sākumā nedaudz šaubījās par bērnu izvēli. Lai arī šodien jūsu priekšā ir karavīri, bet vecākiem tie vienmēr ir un paliks bērni. Paldies, ka uzticējāties savu bērnu izvēlei un ka uzticējāties bruņotajiem spēkiem un valstij!  

Aizejot no dienesta vai drīzumā pārejot profesionālajā dienestā, daudzi jums jautās – kā gāja? Jūs būsiet mūsu bruņoto spēku vēstneši ārpus bruņotajiem spēkiem. Stāstiet, kā ir. Iedrošiniet!  Un varbūt kādā brīdī stāstiet arī par to, kas būtu jāuzlabo. Tas mums visiem ir svarīgi.  

Gribu vēlreiz sveikt visus klātesošos šajā 31. maija saulainajā dienā, vēlēt jums panākumus turpmākajā dzīvē un mums visiem kopā – drošāku un spēcīgāku mūsu valsti!  

Dievs, svētī Latviju! 

Labs saturs
7
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI