DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

NATO PA Latvijas delegācija Bulgārijā: būsim kopā ar Ukrainu līdz tās uzvarai un pēc tam

NATO Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācija pirmdien, 27.maijā, asamblejas pavasara sesijas plenārsēdē, kas norisinās Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā, kopā ar citiem parlamentāriešiem apliecināja gatavību būt kopā ar Ukrainu līdz tās uzvarai un pēc tam. Latvijas delegācijā ir deputāti Irma Kalniņa, Līga Kļaviņa un Andris Šuvajevs.

Asamblejas sesijā uzmanības centrā bija situācija Ukrainā – ne vien frontē, kur jūtami trūkst ieroču un munīcijas, bet arī brutālie uzbrukumi infrastruktūras objektiem un civiliedzīvotājiem. Rezolūcijā, kuru NATO Parlamentārā asambleja pieņēma, vairākkārt uzsvērts, ka Ukrainas ceļš uz NATO ir neatgriezenisks. Šis karš Ukrainā pierāda, cik trausla ir demokrātija un drošība, īpaši valstī, kura nav pasaule stiprākās alianses dalībniece, pauž Latvijas delegācija.

Spriežot par gatavošanos NATO samitam Vašingtonā, parlamentārieši atzīmēja, ka alianse, kas šogad svin savu 75.gadadienu, ir pierādījusi spēju piemēroties jaunajai situācijai pasaulē. Tika uzsvērts, ka viens no galvenajiem samitā apspriežamajiem jautājumiem būs atturēšana, jo alianses uzdevums ir karu novēršana un miera saglabāšana. Tāpat NATO samitā plānots runāt par Ukrainu un attiecību stiprināšanu ar partneriem Klusā okeāna reģionā - Austrāliju, Japānu, Dienvidkoreju un Jaunzēlandi.

Sesijas laikā delegāti strādāja piecās komitejās, kurās tika apriesti ziņojumu projekti un uzklausīti jomu lietpratēji.

NATO PA ir 1955.gadā dibināta konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas apvieno Ziemeļatlantijas līguma organizācijas valstu parlamentāriešus. PA veido būtisku saikni starp NATO un dalībvalstu parlamentiem, stiprina politisko dialogu, kā arī veicina sabiedrības atbalstu alianses politikai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI