DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
1
1

#EPvēlēšanas2024: par ko atdosi savu balsi? LV portāls apkopojis svarīgāko 

Publicitātes attēls

8. jūnijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Lai veicinātu lasītāju informētību par gaidāmajām vēlēšanām, kā arī lai palīdzētu izvērtēt partiju solījumus, LV portāls apkopojis aktuālāko informāciju atsevišķā sadaļā "Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024". Ko dara Eiropas Parlaments, kādus jautājumus lemj Eiropas Savienība un ko dalībvalstis nosaka pašas nacionālā līmenī? Uzzini LV portālā!   

Eiropas Parlaments (EP) ir Eiropas Savienības (ES) likumdevējs, un tā lēmumi ietekmē mūsu ikdienu visdažādākajās dzīves jomās. Līdz pat 80 % Latvijas likumu ir balstīti ES direktīvās un regulās. 

"Katram no deviņiem deputātiem, ko 8. jūnijā ievēlēsim EP, dosim milzīgu uzticības mandātu pārstāvēt Latviju un mūsu valsts vērtības Eiropā. Lai gan tik bieži mēdz teikt, ka "nav jau par ko balsot", aicinām tomēr iepazīties ar partiju programmām – tās ir ļoti dažādas, ar atšķirīgiem akcentiem, kas īpaši labi redzami, vienkopus aplūkojot partiju paustās idejas un solījumus par konkrētām politikas jomām. Pirms izdari savu izvēli, ir vērts uzzināt vairāk par EP svarīgākajiem lēmumiem un kompetenci, jo nereti deputātu kandidātu paustie solījumi nemaz netiek regulēti Eiropas Savienības līmenī," uzsver LV portāla galvenā redaktore Edīte Brikmane. 

Šīm EP vēlēšanām ir reģistrēti 16 kandidātu saraksti, kuros uz deviņām deputātu vietām parlamentā pretendē 271 deputāta amata kandidāts. 

LV portāls ir apkopojis partiju piedāvājumus dažādās ES politikas jomās: 

Šajā sadaļā ir lasāmas arī intervijas, piemēram, par Latvijas divdesmitgadi ES,  kā arī par to, kāpēc piedalīties vēlēšanās ir svarīgi un cik spēcīga šajās EP vēlēšanās ir viena balss no Latvijas.  

Tematiskie ieraksti par EP vēlēšanām ir atrodami LV portāla sociālo mediju kontos (X, Facebook, Instagram, Threads), izmantojot tēmturi #EPvēlēšanas2024. 

Par LV portālu 

LV portāla darbība ir vērsta uz mērķi veicināt sabiedrības izpratni par normatīvajos aktos noteiktajām privātpersonu tiesībām un pienākumiem, kā arī nodrošināt valsts oficiālās informācijas sniegšanu. LV portāls, veicinot sabiedrības tiesisko un pilsonisko izglītību un stiprinot tiesiskumu Latvijā, ir oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformas daļa.  

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI