DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Top inovatīvs sociālās rehabilitācijas pakalpojums bērniem un jauniešiem ar uzvedības grūtībām 

Ar Labklājības ministrijas iniciatīvu 2024. gada augustā tiks uzsākts jauns valsts finansēts sociālās rehabilitācijas pakalpojums FOrMA. Tas tiek veidots, lai sniegtu atbalstu bērniem, kuri ir cietuši no vardarbības un kuriem ir izveidojušās uzvedības grūtības. Pakalpojums tiek veidots, adaptējot vienu no Lielbritānijā pierādījumos balstītām praksēm “The Mulberry Bush School”. Tā izveidi un darbību īstenos nodibinājums “Allažu bērnu un ģimenes atbalsta centrs”. Jaunais pakalpojums ir apņemšanās šos bērnus ne vien sadzirdēt, bet arī izprast un sniegt nepieciešamo palīdzību. FOrMA ir vēl viens solis pretim sabiedrībai, kurā katrs bērns tiek pieņemts un atbalstīts. 

Uzvedība ir valoda, kādā bērns komunicē. Mūsu sabiedrībā diemžēl ir arī bērni ar uzvedības grūtībām, kuriem esošajā sociālo pakalpojumu ietvarā līdz šim nav izdevies palīdzēt. Nereti šādi bērni nonāk valsts sociālās aprūpes centros vai pat ieslodzījuma vietās. Bieži tie ir bērni, kuri pagātnē piedzīvojuši psiholoģiskās traumas un pamestību, kā arī nespēj kontrolēt impulsus. Šo bērnu uzvedības grūtības ir tik izteiktas, ka pat specializētiem aprūpētājiem trūkst prasmju un pieredzes, lai sekmīgi risinātu šo bērnu situācijas.  

FOrMA būs vēl viens solis pretim sabiedrībai, kurā katrs bērns tiek pieņemts un atbalstīts. Pakalpojuma mērķis ir attīstīt piecus līdz 13 gadus veciem bērniem vecumposmam vajadzīgās regulācijas prasmes, lai nākotnē viņi varētu pilnvērtīgi funkcionēt ģimenē, skolā un sabiedrībā. Bērniem, kuri cīnās ar uzvedības un emocionālām grūtībām, tiks padziļināti izvērtēti šo grūtību cēloņi, nodrošināta efektīva palīdzība un atbalsts, tai pašā laikā bērna prombūtnes laikā mērķtiecīgi strādājot ar bērna dabisko vidi – ģimeni, aizbildni vai audžuģimeni, kas nozīmē arī ciešu sadarbību ar pašvaldībām. Pakalpojumu bērns varēs saņemt, iesaistoties pašvaldību sociālajiem dienestiem. Programmas tiks veidotas, balstoties uz individuālu pieeju katram bērnam un sadarbībā ar augsti kvalificētiem speciālistiem. 

Papildu informācija par FOrMA un tās piedāvātajiem pakalpojumiem: allazuatbalstacentrs.lv. 

Pilotprojektā pakalpojums tiek veidots un nodrošināts Labklājības ministrijas sociālās rehabilitācijas pakalpojumu programmas ietvaros no valsts budžeta līdzekļiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI