DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeima lems par sodu palielināšanu par rupjiem atļautā braukšanas ātruma pārkāpumiem

Saeima ceturtdien, 2.maijā, galīgajā lasījumā skatīs grozījumus, ar kuriem iecerēts palielināt sodus par rupjiem atļautā braukšanas ātruma pārkāpumiem, proti, pārsniedzot ātrumu par vairāk nekā 60 kilometriem stundā.

Vēl galīgajā lasījumā plānots lemt par grozījumiem, kas paredz noteikt, ka bāriņtiesu darbinieku ētikas pārkāpumus izskatīs pašvaldības izveidota ētikas komisija.

Otrajā lasījumā deputāti lems par grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā. Ar tiem cita starpā iecerēts noteikt, ka alkoholu varēs iegādāties no 20 gadu vecuma, tāpat plānots ierobežot tā tirdzniecības laiku.

Sēdes darba kārtībā iekļauts arī lēmumprojekts, ar kuru iecerēts apstiprināt Latvijas karavīru dalību Eiropas Savienības jūras drošības operācijā kuģošanas brīvības aizsardzībai saistībā ar krīzi Sarkanajā jūrā.

Saeimai būs jālemj arī par vairāku jaunu likumprojektu nodošanu izskatīšanai komisijās, to vidū ir Valsts Prezidenta rosināti grozījumi Augstskolu likumā, ar kuriem iecerēts paaugstināt Latvijas augstākās izglītības iestāžu konkurētspēju un to iespējas piesaistīt pasaules līmeņa akadēmisko personālu. Tāpat deputāti lems, vai izskatīšanai komisijās nodot grozījumus, kas paredz precizēt karavīru atvaļināšanas pamatu sarakstu, kā arī risināt ar karavīra pārvietošanu darbinieka amatā saistītus jautājumus.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija lūgusi papildināt sēdes darbakārtību papildināt un 1.lasījumā skatīt grozījumu Imigrācijas likumā. Tas paredz, ka valsts valodas zināšanas būs jāapliecina plašākam Krievijas pilsoņu lokam. Tāpat Juridiskā komisija ir lūgusi sēdes darbakārtībā iekļaut grozījumus, ar kuriem iecerēts pastiprināt atbildību par nelikumīgu partiju finansēšanu.

2.maija Saeimas sēdes apstiprinātajā darba kārtībā ir iekļauti 25 jautājumi. Savukārt pulksten 17.00 paredzēta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI