DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. martā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Par nelegālo cigarešu apriti Rīgas reģionā aizturēta personu grupa

Publicitātes foto

Šā gada 20. martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes likumsargi aizturēja personu grupu, kura ir saistīta ar nelegālo cigarešu apriti Rīgas reģiona teritorijā. Kriminālprocesa ietvaros tika konstatēts un atsavināts kopumā 547 920 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām, kā arī bez tām. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

20. martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas darbinieki, sadarbībā ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa darbiniekiem, kriminālprocesa ietvaros, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas, veica piecas kratīšanas Rīgā un Jūrmalā, saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu (cigarešu) apriti Rīgas reģionā.

Noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī Jūrmalā tika aizturētas divas personas – 1982. gadā dzimusi sieviete un 1975. gadā dzimis vīrietis, kuri Rīgas reģiona teritorijā realizācijas nolūkā uzglabāja cigaretes bez Latvijas Republikas nodokļu akcīzes markām. Veicot vienas automašīnas un piecu nekustamo īpašumu kratīšanu neatliekamības kārtībā, tika atrastas un izņemtas 547 920 dažādu marku (Premjer, Minsk, Korona, Manchester, Winston, Marlboro, NZ, Pall Mall, Fest, Queen, Dove, Credo) cigaretes ar Baltkrievijas Republikas nodokļu akcīzes markām un bez tām.

Pēc neatliekamo procesuālo darbību veikšanas, abas personas tika ievietotas īslaicīgās aizturēšanas vietā. Šobrīd abām personām piemēroti aizdomās turēto personu statuss un piemēroti drošības līdzekļi, kuri nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Cigaretes bija paredzēts realizēt Rīgas reģionā. Aizturētā sieviete arī iepriekš bija nonākusi policijas redzeslokā par analoģisku noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Ja izņemtās cigaretes būtu nonākušas melnajā tirgū, to vērtība būtu vairāk nekā 65 000 eiro. Tādējādi ir novērsts mantisks kaitējums Latvijas valstij aptuveni 75 000 eiro apmērā.

Kratīšanas laikā pie vienas personas tika atrasta un izņemta skaidra nauda 3900 eiro un 0,6048 grami metamfetamīna.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas, proti, par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Ja Jūsu rīcība ir informācija par personām un faktiem saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu un alkohola apriti, aicinām informēt Valsts policiju, rakstot e-pastu: krpp3b1n@riga.vp.gov.lv vai nosūtot iesniegumu elektroniski portālā Latvija.gov.lv, izmantojot e-adresi, vai apstiprinātu ar elektronisko parakstu, sūtot uz e-pastu: pasts@vp.gov.lv, vai arī iesniedzot tuvākajā Valsts policijas iecirknī! Anonimitāte tiek garantēta.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI