DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. martā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Mobilitātes vienlīdzības un piekļūstamības konsultatīvā padome atzinīgi vērtē plānotos uzlabojumus vilcienu satiksmē  

Trešdien, 27. martā, notika Mobilitātes vienlīdzības un piekļūstamības konsultatīvā padomes (Padome) otrā sēde, kurā dalībnieki diskutēja par konkrētiem risinājumiem un nepieciešamajiem uzlabojumiem, lai veicinātu transporta pakalpojumu piekļūstamību. Viens no risinājumiem, ko sākot no š.g. 1. maija plāno ieviest AS “Pasažieru vilciens”, ir noteikt konkrētus reisus visās līnijās, kas tiks veikti ar jaunajiem elektrovilcieniem, tādējādi nodrošinot vides pieejamību arī pieturās ar zemajiem peroniem. 

“Esmu gandarīta, ka no risinājumu meklēšanas esam tikuši līdz konkrētiem darbiem un pārvietošanās ar vilcienu cilvēkiem, kam ir apgrūtināta iekāpšana un izkāpšana, jau pēc pāris mēnešiem kļūs pieejamāka. Vienlaikus, lai nodrošinātu ikvienam cilvēkam piekļūstamu un drošu transporta infrastruktūru, mums darāmā ir ļoti daudz”, atzīst Mobilitātes vienlīdzības un piekļūstamības konsultatīvā padomes priekšsēdētāja, organizācijas “SUSTENTO” valdes priekšsēdētāja un satiksmes ministra padomniece Gunta Anča. 

Informācija ar konkrētajiem elektrovilcienu reisiem tiks norādīta “Vivi” tīmekļvietnē, mobilajā aplikācijā, kā arī stacijās un pieturas punktos. Augstajos peronos, t.sk. pagaidu peronos pasažieriem iekļūšana un izkļūšana no jaunajiem elektrovilcieniem jau tiek nodrošināta, vilcienam pieturvietās izbīdot pakāpienus, kas ir vienā līmenī ar augsto peronu. Lai nodrošinātu piekļūstamību visā maršrutā, zemajos peronos tiks uzsākta pasažieru, kuriem ir apgrūtināta iekāpšana un izkāpšana, apkalpošana pēc pieprasījuma. Pasažieriem nospiežot izsaukuma pogu, informācija tiks nodota konduktoram, kurš uz perona, kur to pieļauj perona platums, izbīdīs rampu (uzbrauktuvi). 

Pēc Padomes iniciatīvas tiks vērtētas tehniskās iespējas nodrošināt braukšanas maksas atvieglojumu saņēmēju identifikāciju sabiedriskajā transportā ar topošās Eiropas invaliditātes kartes palīdzību kā alternatīvu eID kartes izmantošanai. Tāpat pēc Padomes rosinājuma tiks meklēti risinājumi piekļūstamības prasību nodrošināšanai personām ar invaliditāti sabiedriskā transporta komercmaršrutos un nokļūšanai uz/no Starptautiskās lidostas “Rīga”.  

Padomes vadībā tiks koordinēts darbs, lai Preču un pakalpojumu piekļūstamības likuma prasību ieviešana tiktu nodrošināta dažādos transporta veidos. 

Mobilitātes vienlīdzības un piekļūstamības konsultatīvā padome izveidota pēc satiksmes ministra Kaspara Briškena ierosinājuma, lai efektīvāk īstenotu satiksmes nozarē izvirzīto prioritāti – nodrošināt ikvienam cilvēkam piekļūstamu un drošu transporta infrastruktūru, kā arī mobilitātes pakalpojumus, tostarp cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām. 

Padomē padomē darbojas satiksmes nozares eksperti, vairākas NVO – “Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija “SUSTENTO”, “Invalīdu un viņu draugu apvienība “APEIRONS”, Latvijas Paralimpiskās komiteja, “Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība”, “Latvijas Neredzīgo biedrība”, “Latvijas Nedzirdīgo savienība”, Eiropas Komisijas iniciatīvas AccessibleEU nacionālā eksperte, Biedrība “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns” – , kā arī transporta jomas institūciju un organizāciju pārstāvji. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI