DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. februārī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Vidzemes Augstskola piedāvā unikālu karjeras testu–spēli “Kurš augs Tu esi?”

Lai sniegtu iespēju interaktīvā, mūsdienīgā veidā un vidē interesentiem uzzināt par studiju iespējām, Vidzemes Augstskolas (ViA) komanda radījusi un no šīs nedēļas piedāvā unikālu tiešsaistes karjeras testu–spēli “Kurš augs Tu esi?”. 

Aizpildot to, iespējams uzzināt augu un tam līdzīgo un spēles-testa dalībniekam atbilstošāko studiju virzienu, ko piedāvā Vidzemes Augstskola.  

Piemēram, garšaugu karalim bazilikam piemītošās īpašības var pielīdzināt tām, kas nepieciešamas biznesa vadībā. Bet darbs mediju vidē un komunikācijā pielīdzināms piparmētras īpašībām allaž apkārt virmo enerģija un nepieciešamība pēc jaunas informācijas, risinājumiem un idejām – svaigām un piesātinātām kā tikko plūkta piparmētras lapa. Līdzības ir arī pētersīlim un ilgtspējīgai būvniecībai. Līdzīgi kā pamatīgi uzbūvēta ēka, kas kalpo pat gadu simtiem, arī pētersīlis spēj saglabāt savu vērtību, neatkarīgi no pagatavošanas.  
 
Bet lapu salāti, līdzīgi kā tūrisma un viesmīlības eksperti, ir tuvs ar aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, palīdz uzturēt sevi labā formā un ir lielisks sabiedrotais cilvēkam, kas vienmēr kustībā un ceļā atklāt jaunas pieredzes. Savukārt par mūsu virtuves sastāvdaļu kļuvušie zirņu dīgsti pielīdzināmi informācijas tehnoloģijām vērtīgi, bet bieži pat nemanāmi.  
 
Jaunais karjeras tests-spēle pieejams un ikvienam aizpildāms atjaunotajā ViA tīmekļvietnē: https://ej.uz/testsvia 

Vidzemes Augstskolā (ViA) tiek piedāvātas 15 studiju programmas piecos virzienos: biznesa vadība, informācijas tehnoloģijas, komunikācija, mediji un pārvaldība, tūrisms un atpūta, būvniecība. Kopā ar ViA ir iespējams veidot ilgtermiņa izglītības apguves attiecības, jo studēt iespējams, sākot ar pirmā līmeņa studijām līdz pat doktorantūrai. 

Studijas Vidzemes Augstskolā ir ļoti praktiskas, ko nodrošina sešas laboratorijas, kas pieejamas gan Sabiedrības zinātņu, gan Inženierzinātņu fakultātes studentiem. Tāpat ir iespēja piedalīties gan zinātniskajā darbā, veicot pētījumus kopā ar augstskolas pētniekiem, gan izmantot Eiropas universitātes E³UDRES² un Erasmus+ piedāvātās iespējas, dodoties apmaiņas studijās vai praksē. Studējot ViA studenti var gūt dažādu pieredzi – akadēmisko, profesionālo un starptautisko. Aizvadītajā gadā Sabiedrības zinātņu fakultātē uz sešiem gadiem tika iegūta akreditācija studiju virzienam «Viesnīcu un restorānu serviss, tūrisma un atpūtas organizācija» un tam atbilstošām bakalaura un maģistra studiju programmām. Arī Inženierzinātņu fakultātē uz sešiem gadiem akreditēts studiju virziens «Informācijas tehnoloģija, datortehnika, elektronika, telekomunikācijas, datorvadība un datorzinātne», kurā ir gan bakalaura, gan maģistra, gan doktora studiju programma. 

“Skola 2023” ir Latvijas lielākais izglītības iespēju notikums un Latvijā lielākā izstāde par mācību un studiju iespējām. Pērn izstāde “Skola 2023 pulcēja vairāk nekā 21 tūkstoti jauniešu. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI